Syndrom Chronické Únavy

3. července 2007 v 10:57 | xeonikx |  co je cfs

Chronický únavový syndrom

Syndrom chronické únavy - není to výmysl, ale skutečná choroba. Podle nejnovějších výzkumů geny lidí, kteří trpí syndromem chronické únavy, vykazují určité změny.
Syndrom chronické únavy se projevuje zvýšenou únavností, nevýkonností, pocitem duševního i tělesného vyčerpání, zvýšenou potřebou spánku, bolestmi hlavy a dalšími symptomi jako zánět hltanu, zvýšená teplota apod. Narozdíl od následků chorob, které mají podobné příznaky, syndrom chronické únavy za pár dnů nebo týdnů nezmizí. Může se projevovat léta a ničit lidem život.

Dnes již jen málokdo pochybuje, že syndrom chronické únavy (CFS - Chronic Fatigue Syndrom) skutečně existuje. Stále však přetrvávají nejasnosti a diskuse, pokud jde o příznaky. Někteří lékaři jsou dodnes přesvědčeni, že jde o psychickou záležitost. Jiní tvrdí, že CFS má fyziologický základ.

Výzkumy a srovnání

Tým Jonathana Kerra z londýnské Univerzity svatého Jiří srovnával bílé krvinky pětadvaceti zdravýc lidí s bílými krvinkami pětadvaceti lidí, kteří trpěli syndromem chronické únavy. Vědci zjistili rozdíly v 35 z 9522 genů, které analyzovali. Patnáct genů z pětatřiceti rozdílných bylo zhruba čtyřikrát aktivnějších než u zdravých lidí a jeden naopak daleko méně aktivní. Výsledky by měl přinést Journal of Clinical Pathology.
Kerr nyní provádí výzkumy v daleko širším měřítku. Pokud uspěje a přesně identifikuje odlišné geny u nemocných CFS, definitivně se prokáže, že nejde o výmysl, ani o hypochondrii a že syndrom chronické únavy a je skutečně reálnou a obtížnou nemocí.

Krevní testy

Předpokládá se, že v budoucnu bude CFS možné zjistit krevními testy, které se párvě vyvíjejí. Půjde o změny v krevních proteinech způsobené mutací v genech. Dá se předpokládat, že bude možné najít i léčení této choroby, což se zatím nikomu nepodařilo. Podle Kerra jde především o patogeny, které negativně ovlivňují činnost bílých krvinek.
Odlišné geny hrají důležitou roli v mitochodriích, tedy buněčných organelách zabezpečujících buňce energii. To úzce souvisí s faktem, že nemocní trpící syndromem chronické únavy postrádají energii a trpí únavou.

Virová infekce

Produkt jednoho z odlišných genů označený EIF4G1 ovlivňuje tvorbu proteinů v mitochondrii. Určité viry jeho účinnost blokují. Z toho vyplývá, že syndrom chronické únavy má prokazatelně fyziologický základ - virovou infekce.
To je v souladu s dřívějšími předpoklady, že syndrom chronické únavy může být vyvolán jako EBV (virus Epsteiena a Barrové), což je druh herpetického viru, které v organismu nejčastěji napadá lymfocyty. S tímto virem se setká většina populace a vytvoří si vůči němu protilátky. EBV způsobuje většinu případů infekční mononukleózy, po níž často následuje syndrom chronické únavy.
Další chorobou spojovanou se syndromem chronické únavy je horečka Q - akutní infekční onemocnění způsobené ricketsiemi (Coxiella burneti), které se na člověka přenášejí z dobytka. Dále to mohou být enteroviry (malé RNA viry) nebo parvovirus B19. (Parvoviry jsou malé DNA viry.)
Některé geny, které se u lidí trpících syndromem chronické únavy liší od genů zdravýc lidí, regulují aktivitu imunitního systému, jiné jako například gen NTE hrají důležitou roi v činnosti nervových buněk.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Naďa Naďa | E-mail | 14. listopadu 2007 v 22:03 | Reagovat

Dobrý den.

Mám únavový syndrom 7 let a k tomu teploty,bolesti svalů atd.

Paní doktorka mě řekla e na únavový syndrom nevypadám že vypadám dobře a né nemocně!Tak nevím co si počít.....

2 xeonikx xeonikx | 22. listopadu 2007 v 10:24 | Reagovat

no to známé mi všichni...

3 Kushino Kushino | 21. března 2008 v 18:33 | Reagovat

dobrý den já též mám syndrom únavy.Tento syndrom mám 4 roky z toho 1 rok jsem běhala po doktorech až jsem narazila na jednoho, který byl ochotný mě léčit.A proto vám radím musíte najít správného doktora a když ho najdete pomůže vám.

4 normalni clovek normalni clovek | 20. května 2008 v 18:50 | Reagovat

Doktori se na nas normalne vyse*ou, radsi reknou, ze vam nic neni, nez aby se s Vami zabyvali.Pak uz zbyva jen rada pí. Kushino.

5 Nika Nika | 13. června 2008 v 17:44 | Reagovat

zdravím...v lednu tohoto roku jsem prodělala infekční mononukleozu, od té doby jsem stále unavená vše m bolí a přidala s emi k tomu hyperventilační tetánie...mám taky názor,že buď pořádný doktor nebo máme asi smůlu...

6 P. P. | 12. září 2008 v 19:20 | Reagovat

Ahojte...ja mám CFS sedem rokov... prišlo to náhle, v ruke som zrazu neudržala tenisovú raketu, nevládala som vyjsť na druhé poschodie... bolo to strašné: únava, zvýšená teplota, bolesti...a napokon zúfalstvo a depresie... skúšala som všetko možné i nemožné...behala po doktoroch, bezvýsledne... všetky výsledky boli v poriadku. Pár doktorov mi vôbec neverilo, mysleli si, že simulujem, aby som nemusela chodiť do školy (to som bola tretiačka na gymnáziu). Jedna doktorka sa potom rozhodla, že je to reuma a tým to pre ňo skončilo...

Ale to čo mi pomohlo bol jeden liečiteľ... Keď som k nemu išla, vôbec som mu neverila a vlastne na také veci neverím dodnes...ale bola som u neho párkrát a zlepšil sa mi stav... po roku trvajúcej zvýšenej teplote mi klesla niečo pod môj obvyklý normál (na nejakých 35,8°C) a zlepšila sa mi aj kondička....

Jasné, že nie ako predtým, ale vládzem o čosi viac... nemusím spať 12 hodín denne, vládzem chodiť po schodoch, občas si aj zatancovať na diskotéke. Je to ale premenlivé: mám lepšie aj horšie dni...

Viem, že už nikdy nebudem zdravá, ale už som sa s tým vyrovnala... To bolo to najťažšie, prekonať to, zmieriť sa s tým i napriek tomu, že mi nikto neveril a ani neveri - priateľ, rodina, okolie...

Stále si opakujem, že to mohlo byť aj horšie.

7 M. M. | 10. listopadu 2008 v 21:11 | Reagovat

Dobrý večer!

SCHÚ mám téměř 8 let a s doktory si užila svoje.

Také mě zachránila jedna chápající a osvícená

lékařka,i když mě léčí na cosi jiného spíše aby

vyhověla souč.legislativě.neboť deprese jsem

předtím opravdu neměla.A nechtěla jsem na to přistoupit.Nic jiného mi ale nezbylo - a nakonec z toho všeho je už mám. Sportovala jsem i při dětech,přitom se jim hodně věnovala,

všichni známí obdivovali,co všechno stíhám(a bez

babiček!)a najednou "chřipka", která neskončila

a já nezvládla ani jít s dětmi do parku a ani hodinku tam sedět na lavičce. Maximálně,když mi

bylo líp a vyšli jsme,brala jsem si doklady do

kapes vhodné bundy a v maličkém parku,kde se

mé šikovné děti pohlídaly samy(nesměly odejít)

jsem ležela na lavičce s batůžkem pod hlavou

a lahvičkami s pitím pro děti pod lavkou.měla

jsem natažený budík a nebo mě vzbudily děti.

Nevydržela jsem sedět déle jak 20min.a ještě podle situace..Divadlo,kino-nic.Nemohla jsem tam sedět.Jak vysvětlit známým,rodině,co mi je?

Tato nemoc mi dost zpřetrhala sociální vazby. nikdy jsem se s ní nesmířila,i když s ní už umím žít. A přesto,jak to jen trochu jde,něco

podniknu v duchu své dřívější aktivity,i když

tuším,že mi zesílí spavost atd.,ale nemohu si pomoct.Stejně jde vždy jen o slabý odvárek,více

či méně.A jde to teprve teď, první roky byly

opravdu příšerné. Jak já záviděla lidem,kteří

měli např.zlomenou nohu! ty nikdo nepodezíral ze simulace neebo hypochondrie.Nebo z psych.poruch.. někdy mě napadlo,že by bylo lepší mít i rakovinu než toto..

Píšu o sobě vůbec poprvé do nějakého příspěvku

či diskuse,poprvé za ty roky jsem něco o únav.

syndromu hledala-neměla jsem na to dřív ani

energii a později jsem se tím nechtěla více

trápit.Jen na začátku o tom něco našel manžel

a měla jsem také nějakou literaturu.Ale nepomohlo nic. Jen klid,i když jsme vydali

dost peněz za Wobenzym,což mi doporučil imunolog,a p.,i od léčitelů.

Držím palce všem,kteří opravdu SCHÚ mají-ti ví.

8 Hynča Hynča | E-mail | 2. prosince 2008 v 19:14 | Reagovat

Zdravím všechny.CFS trpím již 4 roky a všichni jistě znáte nekonečné utrpení vznikající z této nemoci a nepochopení okolí i blízkých. Předtím jsem byl velký sportovec, byl jsem zvyklý žít hodně aktivní život, zvládal jsem spoustu věcí najednou.Nyní jsem rád, že mohu navštěvovat svou školu, ikdyž je to čím dál těžší.Na sport už nemůžu mít bohužel ani pomyšlení. Začátky s touto nemocí byly velice krušné. Časté bezvýznamné návštěvy různých lékařů, které všichni dobře znáte. Nikdy jsem netrpěl depresemi, ale ty se bohužel také dostavili vlivem nechápajícího okolí a pocitem zničeného života. Nikdy se s touto nemocí nemohu smířit, ale postupem času jsem se s ní musel naučit žít a brát ji jako součást svého života. Bohužel je to také jediný způsob, jak tento stav o něco lépe zvládat, a to naučit se s ní žít.

9 lucie lucie | 2. ledna 2009 v 16:58 | Reagovat

Aj já sem vedla hodně aktivní život nadšení bylo větší než hlas těla.A to je to co si myslím že vyvolalo.Tělo stávkuje a chce odpočívat.Ale jak s dětma?Ted je to nejvíc o psychyce ta dokáže zázraky.

10 Honza Honza | 5. ledna 2009 v 18:25 | Reagovat

Chtěl bych se zeptat: celý den jsem unavený, ospalý, a i po 12 hodinách spánku jsem nevyspalý a probouzím se znovu unavený. Často mám depres(kvuli škole a tak...) často cítím svalovou únavu a bolest. Mám taky tuto nemoc? Je mi 17 a nechci takhle skončit... (bejt unavenej i z ranního probouzení)

11 Londýn Londýn | E-mail | 20. února 2009 v 18:43 | Reagovat

Dobrý večer já mám stejné potíže jako vy,tak si myslím že mám taky CFS.

12 Londýn Londýn | E-mail | 20. února 2009 v 18:51 | Reagovat

Ale na doporučení obv.lékaře jsem navštívil psycholožku a ta mi oznámila že trpím depresemi a už druhým rokem mě bezvýsledně cpe antidepresívami.Ani nevím jak se CFS zjišťuje a jak se léčí.Ale trvá to už pátým rokem a nevím co mám dělat protože mi to obrátilo živit vzhůru nohama.Prosím každého kdo o téhle nemoci něco ví o radu,popřípadě o kontakt na nějakého odborníka.

13 Zuzana Zuzana | E-mail | 22. února 2009 v 18:26 | Reagovat

Únavovým syndromem trpím cca 15 let.Vyzkoušela jsem všechny formy léčení, ale bohužel pomohly jen na chvilku.Většina lékařů posílá takto nemocné lidi na psychiatrii, ale tam nechce skončit nikdo z nás, protože se opravdu nejedná o psychickou nemoc. Existujou tabulky a tam se dle příznaků dá zjistit jestli se jedná o únavový syndrom nebo o jinou chorobu.Obratte se na imunologii, tam vám udělají testy.

14 David David | 1. března 2009 v 20:35 | Reagovat

Chci se zeptat - projevuje se tento syndrom i tím, že se člověk cítí jakoby mírně opitý? Já totiž nemám žádné fyzické problémy, ale mám skoro pořád pocit jako bych měl v sobě 1-2 piva. Jinak řečeno, necítím se být úplně při smyslech, kvůli tomu už i nerad řídím. Navíc pozoruji, že i nějak pomalu přemýšlím a tím pádem pracuji. Další věcí je, že se mi nechce komunikovat, např. když se kolem mě lidi baví a já i když mám co říct k tématu, stejně to neřeknu...

15 Marek Marek | 30. března 2009 v 16:20 | Reagovat

David: no myslim si že jo taky se mi děsně někdy řidi, a ostatní taky sedí, jestli ti nic nezjistli tak jo.

16 yduhdkeje yduhdkeje | E-mail | Web | 26. dubna 2009 v 15:40 | Reagovat

SNeg24  <a href="http://xsplhudcmnsg.com/">xsplhudcmnsg</a>, [url=http://aptwcexyazam.com/]aptwcexyazam[/url], [link=http://cianvhepmddu.com/]cianvhepmddu[/link], http://dovxecaupdah.com/

17 rimslzy rimslzy | E-mail | Web | 4. května 2009 v 9:25 | Reagovat

x8wXDh  <a href="http://ciairmcsiqkw.com/">ciairmcsiqkw</a>, [url=http://scmienlsrjis.com/]scmienlsrjis[/url], [link=http://jvszpubmqjys.com/]jvszpubmqjys[/link], http://pmlucrbpsgue.com/

18 dpzzdusxzq dpzzdusxzq | E-mail | Web | 11. května 2009 v 1:02 | Reagovat

SAyb4v  <a href="http://hhoafmcxvafu.com/">hhoafmcxvafu</a>, [url=http://hefvhrquuzur.com/]hefvhrquuzur[/url], [link=http://bvbzabavnrpp.com/]bvbzabavnrpp[/link], http://emrobijijxpe.com/

19 Jaja Jaja | 29. května 2009 v 22:23 | Reagovat

Tak ja to mam asi pravdepodobne z nelecene mononukleozi,chlamydii a angin...K doktorce uz nemam ani silu chodit tam si pripadam jak nejvetsi hypochondr hold se s tim musim nejak smirit a vyporadat sama....chjo

20 Týna Týna | E-mail | 12. srpna 2009 v 23:52 | Reagovat

Dobrý večer,
Mám pocit, že tímto syndromem trpím taky. Už to trvá snad 3 roky, kdy jsem přišla ze střední a šla rovnou spát. Pak mi z toho bylo zle a byla jsem jak přejetá. Když jsem spát odpoledne nešla, nebo zůstala déle ve škole, okamžitě mě začala bolet hlava tak nesnesitelně, že jsem to zahnala jen spaním a ani spánek občas nepomohl. Nebyl problém spát přes den i přes noc, mohla bych spát 23hodin denně... Pak jsem měla i týden v kuse zvýšené teploty, tak jsem tedy šla k doktorce, že jsem vyčerpaná a ty teploty mi také nepřidávají na podpoře. Řekla "Kdyby jsi měla týden 38 nejméně, tak bych na tebe koukala jinak, než-li teď".. prostě nic neudělala a že asi simuluji... Ničí mi to kamarády, když s nimi mám jít ven, jdu místo toho kolikrát spát. Když se cítím po duševní stránce slabá, opět jdu nejlépe spát...

21 pitrs pitrs | E-mail | 29. září 2009 v 14:27 | Reagovat

dotaz na to jestly takovy clovek muze jezdit z vozikem vzv.dekuji

22 Verus Verus | 19. června 2010 v 19:37 | Reagovat

Jak to tady čtu, všechny ty příznaky, mam obavy. Zvýšené teploty okolo 37-37,4 mam už asi pul roku. Jsem stále unavená a už i bez zájmů. Kreslila jsem, tancovala, jezdila každy den na in-line a ted nemužu nic skoro pořad spim. Vstanu, jdu do školy, příjdu spim až do večera, sprchnu se, najim a jdu zase spat. O volnu spim až do oběda a po něm jdu zase spat. Nevim jestli je to jen z vyčerpanosti některých dní nebo mám stejné problémy jakovy, co zde pišete :(.

23 Luka Luka | 24. května 2014 v 15:55 | Reagovat

Asi budu muset chcípnout pod mostem.

24 BlakeKew BlakeKew | E-mail | Web | 29. března 2017 v 5:43 | Reagovat

business jobs in healthcare  <a href=http://sibutramina.sitiwebs.com/>dove comprare sibutramina</a>  kaiser pharmacy lincoln ca

25 Aaaucemof Aaaucemof | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 17:34 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

http://segwayverona.com/

26 Sorozj Sorozj | E-mail | 22. srpna 2017 v 23:04 | Reagovat

Качественные БЕСПЛАТНЫЕ игры онлайн вас ждут игры без установки онлайн на  https://vk.com/porno_flash_games

P.S. - ЗАХОДИТЕ И ИГРАЙТЕ в порно флеш ИГРЫ БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ на https://vk.com/porno_flash_games

27 Sorofd Sorofd | E-mail | 25. srpna 2017 v 5:45 | Reagovat

СМОТРИ В ВЫСОКОМ КАЧЕСТВЕ СЕКС ВИДЕО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ ПОРНО HD БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ЗАЦЕНИ МИНЕТ ВИДЕО ОНЛАЙН https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ВИДЕО БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

28 Soroqw Soroqw | E-mail | 25. srpna 2017 v 6:23 | Reagovat

СМОТРИ ГОРЯЧЕЕ ПОРНО http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО БЕСПЛАТНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ТАК ЖЕ НЕ ПРОПУСТИ МИНЕТ СЕСТРЫ https://minet-pornosex.ru/ ГОРЛОВОЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

29 Sorozp Sorozp | E-mail | 25. srpna 2017 v 6:32 | Reagovat

СМОТРИ ГОРЯЧЕЕ СЕКС HD http://sexvipka.com/ СЕКС ВИДЕО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ТАК ЖЕ НЕ ПРОПУСТИ ГОРЛОВОЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ОРАЛЬНЫЙ СЕКС БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

30 Soroej Soroej | E-mail | 25. srpna 2017 v 9:19 | Reagovat

СМОТРИ ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО БЕСПЛАТНО http://sexvipka.com/ СЕКС HD БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СПЕЦИАЛЬНО ДЛЯ ТЕБЯ СОЧНЫЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ГОРЛОВОЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

31 Soropr Soropr | E-mail | 25. srpna 2017 v 14:12 | Reagovat

СМОТРИ ГОРЯЧЕЕ ПОРНО БЕСПЛАТНО http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СПЕЦИАЛЬНО ДЛЯ ТЕБЯ ОРАЛЬНЫЙ СЕКС https://minet-pornosex.ru/ СОСЕДКА ДЕЛАЕТ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

32 Sorozt Sorozt | E-mail | 25. srpna 2017 v 16:05 | Reagovat

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ ДОМАШНЕЕ ПОРНО http://sexvipka.com/ ПОРНО С МОЛОДЫМИ БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ЗАЦЕНИ МИНЕТ ВИДЕО https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ HD БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

33 Sorolk Sorolk | E-mail | 25. srpna 2017 v 16:23 | Reagovat

СМОТРИ КАЧЕСТВЕННОЕ СЕКС ВИДЕО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ СЕКС ВИДЕО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ ГЛУБОКИЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ШИКАРНЫЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

34 Sororf Sororf | E-mail | 25. srpna 2017 v 16:59 | Reagovat

СМОТРИ КАЧЕСТВЕННОЕ ПОРНО HD http://sexvipka.com/ ДОМАШНЕЕ ПОРНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ТАК ЖЕ НЕ ПРОПУСТИ МИНЕТ СЕСТРЫ https://minet-pornosex.ru/ ОРАЛЬНЫЙ СЕКС БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

35 Sorosy Sorosy | E-mail | 26. srpna 2017 v 2:29 | Reagovat

СМОТРИ В ВЫСОКОМ КАЧЕСТВЕ ПОРНО ВИДЕО БЕСПЛАТНО http://sexvipka.com/ ПОРНО БЕСПЛАТНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СПЕЦИАЛЬНО ДЛЯ ТЕБЯ ОРАЛЬНЫЙ СЕКС https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ВИДЕО ОНЛАЙН БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

36 Sorown Sorown | E-mail | 26. srpna 2017 v 6:07 | Reagovat

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ ПОРНО С МОЛОДЫМИ БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ЖЕНЫ ДРУГА БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

37 CharlesSat CharlesSat | E-mail | Web | 23. října 2017 v 12:39 | Reagovat

Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesis-writing-service/

38 DannyBet DannyBet | E-mail | 25. listopadu 2017 v 2:18 | Reagovat

payday loans near me <a href=http://shorttermloansionline.org>best short term loans no credit check</a> cash advance near me <a href=http://fastcashloansionline.org>fast cash loans</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama